lalucciola.pl

Kancelaria notarialna Olsztyn

Kancelaria Notarialna Małgorzata Wosik-Paziewska – pod taką nazwą funkcjonuje biuro, które odwiedzić można w Olsztynie w lokalu przy ulicy 1 Maja, w pobliżu centrum miasta, z wjazdem samochodem od strony ulicy Curie-Skłodowskiej. Celem biura jest sprawne przeprowadzenie wszystkich czynności, które polskie prawo czy też interesanci uznali za konieczne do uwierzytelnienia w tej formie. Mogą to być sprawy związane z dokumentami posiadania nieruchomości, często notariusze wypełniają dokumenty związane z dziedziczeniem, spadkami i testamentami, mogą obsługiwać spółki, przechowywać dla klienta wartościowe dokumenty czy pieniądze. Nieraz koniecznie może być, by notariusz poświadczył zgodność danej kopii dokumentu z oryginałem, albo też zatwierdził autentyczność podpisu danej osoby. Dokumenty wyniesione od notariusza pod wieloma względami mogą być uznane za oficjalnie uwierzytelnione.

Akty notarialne dla kupujących mieszkanie

Z racji dynamicznego rynku mieszkań, jedną z częstszych usług, jakie wykonuje kancelaria notarialna w Olsztynie, jest przygotowywanie aktów notarialnych nowego mieszkania. Sporządzenie takiego aktu będzie istotnym elementem dotrzymania wszystkich formalności, a żeby go przygotować, może być wymagane przyniesienie do notariusza:

  • dowodu osobistego,
  • umowy przedwstępnej zakupu nieruchomości,
  • dokumentu pokazującego prawo do posiadania nieruchomości,
  • wypisu z księgi wieczystej,
  • wypisów z planu zagospodarowania przestrzennego,
  • określonych pełnomocnictw.

W razie wątpliwości co do szczegółów procederu zawsze istnieje możliwość zgłoszenia się po poradę do kancelarii, także przez e-mail czy telefonicznie.


Kancelaria Notarialna Notariusz Małgorzata Wosik-Paziewska
1 Maja 5A lok. 42
10-117 Olsztyn

Zobacz także:

Pomoc w podziale majątku w Poznaniu

Pomoc w podziale majątku w Poznaniu

Złe traktowanie w pracy? Prawo jest po Twojej stronie

Złe traktowanie w pracy? Prawo jest po Twojej stronie

Kancelaria adwokacka sprawy karne Łódź

Kancelaria adwokacka sprawy karne Łódź

4 wpisy

3 wpisy

0 wpisów

4 wpisy

0 wpisów

11 wpis